Tajemství úspěchů v životě není dělat, co se nám líbí, ale nalézt zalíbení v tom, co děláme
(Thomas Alva Edison)

>>SOUTĚŽ, 7.4-28.4.2012<<

Zúčastnit se může opravdu KAŽDÝ

Mé druhé já - Anotace

15. dubna 2012 v 17:39 | Vera |  Mé druhé já
Pro ty, kteří to nečetli od začátku...shrnutí, co se tam zatím stalo. sanžila jsem se to zkrátit, ale znáte mě.,..nešlo to :D Teď byste měli pochopit, co se tam zatím stalo...Hlavní hrdinka se jmenuje Emma Wilsonová, které za několik málo týdnů bude patnáct. Žije se svojí mámou, která pracuje jako doktorka kousek od centra města. Má nejlepší kamarádku, která se jmenuje Jill Cunninghamová a na svého tátu, si už vůbec nepamatuje, protože údajně zemřel na rakovinu, když Emmě byly tři.
Posledních několik týdnů se jí každou noc zdají divné sny. Vidí v nich nějaký dům s číslem 14. Jsou v něm dva rodiče Alex a Sára s malou dcerou, která se čirou náhodou také jmenuje Emma. O několik okamžiků dům přepadne skupinka maskovaných mužů a strhne se divoká přestřelka, při které Alex zemře a tímto sen skončí.
Emma, je z toho v rozpacích. Nechápe, jak je možné, že se jí stejná věc zdá již po několikáté, ale nemůže s tím nic dělat. Dokonce má pocit, jako by se jí tím někdo snažil něco sdělit, alr problém je to, že netuší co.
Ve škole se o tom baví s Jill, která jí doporučí, ať s tím zajde na psychiatrii, protože tohle podle ní není normální. Emma se tedy rozhodne zavolat mámě, ale nemá kredit, tak si půjčí mobil od své kamarádky a odběhne na záchod, protože ve třídě není slyšet vlastního slova.
Když však vytočí číslo, ale dojde k nějakému zkratu na síti a podaří se jí napojit na rozhovor dvou cizích lidí, kteří mluví o divných věcech. O něčem, co se má stát dneska večer, o nějaké vraždě. Tuhle informaci si však nechá pro sebe a hodlá na to zapomenout
Pozdě večer se Emma vrací od Jill a protože musí být rychle doma, rozhodne si cestu zkrátit přes ne zrovna bezpečnou čtvrť, ale je to jediná možnost, jak být doma během pěti minut. Ale po nepříjemném setkání s bezdomovcem se dá na útěk do postranní uličky, a když proti době uvidí jít dvě temné postavy, je v pasti. Jediným únikem je schovat se do jednoho z osamělých domů po stranách ulice v domnění, že počká, než ti dva zase odejdou.
Ale když jím prochází, propadne se přes falešnou zeď po schodech dolů do sklepa, kde objeví káď s rybami a v ní prsten s velkým bílým kamenem.
ale jakmile zaslechne kroky, neváhá a schová se za kopu krabic u stěny.
O chvíli později přijdou do místnosti dva muži, Richard a Frank (náhodou, to jsou ti, kterým se náhodou nabourala na spojení)
Vytáhnou kádě mrtvolu a hledají prsten, na kterém je podle jejich šéfa, kterého přezdívají Mariol, šestimístné číslo a on to číslo chce. Odejdou s nepořízenou s tím, že se Emma ještě dozví, že se dnes večer chystá nějaká schůze. S hrůzou zjišťuje, že se nejspíš zapletla s mafií…
Večer neví co má dělat a zavolá na linku důvěry, kam nahlásí vraždu. Nepředstaví se, nepotřebuje, aby se její jméno objevilo ve zprávách.
Tu noc, se jí sen zdá znovu, tentokrát se v něm objevuje jako duch, který nemůže nijak zasáhnout do děje, a nemůže se ani dostat pryč. Vše pokračuje stejným scénářem jako předtím.
Když se probudí, zaslechne z přízemí hlasy. Přikrčí se na schodech a sleduje rozhovor její mámy a nějakého cizího muže, Adama. Baví se o něčem, co mělo vyjít, o nějakém obchodu a on jí později dá záhadné CD. Emma začíná podezřívat mámu, že není tou, za kterou se vydává…
Druhý den ji probudí zvonek od dveří. S tušením, že je to Jill běží otevřít, ale záhy zjišťuje, že se zmýlila. Je to policie. Muž (s nosem jako bambulí) se jí představí jako Erik Kincl a oznámí jí, že její máma je podezřelá z vraždy. Neřekne jí kdo je mrtvý, ani jestli je to definitivní rozhodnutí, ale Emmu zarazí způsob, jakým oslovuje její mámu, říká jí Rita a tohle jméno v souvislosti s mámou nikdy neslyšela.
Je z toho mimo a jde si lehnout, protože toho minulou noc moc nenaspala, jenže se dostane do dalšího snu. Tentokrát tam není žádný dům, žádní vrahové. Jen on a temnota kolem ní. Zaslechne kroky a později ji osloví tajemný hlas, než se však stihne dovědět více, probudí se.
Mariol (šéf té mafie, se kterou se Emma setkala) je naštvaný, že mu prsten zmizel a vyšle Richarda s Frankem, aby mu jej bezpodmínečně přinesli, protože aby mohli uzavřít obchod, je pro ně nesmírně důležitý. Nikdo nemá tušení, že onen prsten, se teď povaluje na Eminým nočním stolku…
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Hejlynka Hejlynka | Web | 15. dubna 2012 v 18:32 | Reagovat

:-D:-D

2 Kvakva Kvakva | Web | 15. dubna 2012 v 18:35 | Reagovat

díky :D a jo, budem zlá! :D

3 Foxx Foxx | Web | 15. dubna 2012 v 19:42 | Reagovat

Tak to je přesně pro mne,děkuju ^^

4 creatrix creatrix | Web | 16. dubna 2012 v 17:37 | Reagovat

Super, díky:)

5 Maggie Elm Maggie Elm | E-mail | Web | 16. dubna 2012 v 19:09 | Reagovat

Super, tohle jsem fakt potřebovala. Už se těším až se to všechno spojí!
Mail máš v kolonce email, ju?:) Sice tím prozrazuju své krásné jméno, ale co už, zakládat novou adresu se mi fakt nechce. Těším se, až pošlou ty povídky.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama