Tajemství úspěchů v životě není dělat, co se nám líbí, ale nalézt zalíbení v tom, co děláme
(Thomas Alva Edison)

>>SOUTĚŽ, 7.4-28.4.2012<<

Zúčastnit se může opravdu KAŽDÝ

Mé druhé já 14/?

8. dubna 2012 v 0:19 | Vera |  Mé druhé já

Chapter XIV - Part one

Viděla tmu. Ve skutečnosti neviděla nic, protože tma, jak je známo, nejde vidět. Nekonečná temnota ji obklopovala ze všech stran. Jen černo, černo a černo. A k tomu ještě ta tma.
Pomalu se zvedla studené země, přičemž se levou dlaní opírala o podlahu, aby se jí při jejím pokusu postavit se na nohy, nepodařilo upadnout. A vzhledem k její šikovnosti by to nebyla tak úplně nereálná možnost.
Necítila trávu pod nohama a to ji v jistém smyslu znervózňovalo. Vlastně necítila vůbec nic. Nějakou hladkou dlažbu sice ano, ale věděla, že smysly mohou lehce klamat, proto vjemům, které pro ni okolí přichystalo, nedávala vůbec žádnou váhu. To jen její podvědomí vytváří tuhle realitu uvnitř její hlavy a ona byla donucena nechat se jím lehce ovládat.
Neměla bych tu být…Hlavou jí pronikla jediná rozumná myšlenka za posledních…za poslední dobu.
Nejde žít dva životy, jeden v noci, druhý ve dne. Unavuje ji to. Říkám, že bych tu neměla být.
Zvedl se vítr. Slabý, příjemný, s hurikánem by si pravděpodobně nerozuměl. Jemně se jí opíral do obličeje, následně jí pročechrával dlouhé vlasy. Nedokázala jednoznačně říct, jestli je skutečný nebo jen další iluze. Minule tomu tak nebylo. Ta bolest byla až moc skutečná. Když utíkala po rozmáčené asfaltové silnici od domu, zakopla a odřela si koleno. Ta rána tam byla i po probuzení. Nerozuměla tomu. Ani to neuměla vysvětlit jakýmkoli přijatelným způsobem, popřípadě tím, který by neobsahoval temné síly nebo jiné nadpřirozené jevy. Sen je sen, ale tohle už je na každého trošku silné kafe. Dokonce i na ni, to přiznávala bez zábran. Už dávno by se této zkušenosti milerád vzdala, jen kdyby jí někdo dal takovou příležitost. K její smůle se ale nikdo takový prozatím nenašel. A snad ani nenajde…nechtěla si sama sobě nalhávat opak, když věděla, že to takto bude pokračovat každou noc…
Neodvážila se pohnout. Stále žila v domnění, že podlaha před ní neexistuje, jako by se vytvářela s každým krokem nová kachlička. To se možná sen snažil ušetřit trošku místa v mezipaměti, aby u ní nedošlo ke kolapsu. Lidský mozek by takovouto zátěž a vypětí i uprostřed noci podle všeho nevydržel delší dobu, než několik málo týdnů, než by na dobro vypověděl službu.
Emma si nedokázala pomoct, ale pocit, že se cítí jako by se ocitla uprostřed Matrixu, prostě dvěma slovy "nešel potlačit". Až na to, že Matrix je obrovský počítačový software, vytvářející alternativní realitu pro tisíce až miliony lidí. Tuhle skutečnost si prožívá sama ve své vlastní hlavě a na rozdíl od Matrixu se z toho nedá nijak uniknout…dokud ji tělo samo neprobudí.
V okolí panovalo takové ticho, že dokázala slyšet i svůj vlastní dech, ba dokonce i slabý tlukot srdce uvnitř. Tep byl slabý a nic nenasvědčovalo tomu, že by se měl dát víc do pohybu. Zrovna se nacházela uprostřed spánku, co by od svého srdce taky chtěla. Ono je možná to jediné, co ji momentálně udržuje při životě, ale nahlédnout jí do hlavy a zjistit si, co vlastně prožívá, bohužel nemělo ani ono a Sen se očividně postaral o to, aby tu možnosti nikdy nedostalo. Nikdy…snad ho to nesmírně bavilo, přestože Emma byla silně na pochybách, že něco jako Sen zná ten pocit potěšení někoho dohánět k psychickému vypětí tak, aby mu to přinášelo osobní potěšení.
Některé sny jsou možná zlé, podlé, špatné a zákeřné, ale stále to není nic, než jenom náhodně zpřeházené myšlenky v našem podvědomí. Niv, co by mohlo samovolně existovat, nezávisle na naší vůli. Naneštěstí, tenhle byl živý až moc.
Stále jenom prázdno, nic víc. Ať už vlevo, vpravo nahoře či dole, všude vládla stejná prázdnota, dokonce ani hvězdy nebyli vidět, pokud tu ovšem něco takového vůbec existuje. A i kdyby snad na potemnělé obloze vykoukla jedna z těchto blyštivých lampiček, nevěřila by tomu, co vidí na tolik, aby to brala za skutečnost.
Emmu stále víc podněcovala myšlenka, tedy spíš skutečnost, že je tu sama. Ztracená v hlubinách nicoty a okolní svět vlastně vůbec neexistuje. Je tu tma, co ona může vědět. Tohle místo nemá začátek ani konec, asi jako vesmír. Zvláštní, nacházet se uprostřed nekonečna…
Nejdříve obrazy ve snech jenom pozorovala, jako kdyby seděla v kině na sedačce a celé se to před ní odehrávalo na plátně, do kterého by nahlížela pomocí 3D brýlí. To by vysvětlovalo, jak je možné, že to všechno měla těsně před očima, stačilo jen vztáhnout ruku…
Pak se jí nevysvětlitelným způsobem podařilo proniknout skrz plátno dovnitř do reality, procházet se po uměle vytvořeném světě její myslí, sledovat osudy postav…ale to bylo všechno. Jen svou přítomností odvrátila letící kulku, která málem zasáhla Sáru někam do čela, kdyby stála jen o dobrých pár centimetrů jinde, nebo kdyby se rozhodla sem vůbec nejít, věci by se mohly mít jinak, než byly doposud.
A nyní? Sama neví, co tu dělá.
Proč tu nikdo není?
Chtěla zvolat, ale jistý příkaz uvnitř její hlavy myšlenku zastavil a nedovolil Emmě otevřít ústa.
Co chce, abych udělala? Tady…? V místě kde neexistují rozměry…? Neměla bych tu být! A ani nechci!
Jenže v tu chvíli málem nadskočila leknutím. To se odněkud ozvaly tiché kroky…
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Maggie Elm Maggie Elm | Web | 8. dubna 2012 v 9:34 | Reagovat

Pěkný čas:D
Trochu to začínám chápat a zároveň se možná i ztrácím. No nic, tentokrát to bylo krátké. Tu poslední větu bych rozdělila na dvě. Jen pro napínavost, hej? Promiň:)
Do Japonska bych taky chtěla, i když už ne tak jak kdysi. A Norska, to je můj životní sen. Příští rok se snad podívám aspoň do Švédska.
M8m taky spoustu těhle větších přání. ty co jsem vypsala jsou spíš takové, které se snad můžou splnit.

2 Anne Anne | Web | 8. dubna 2012 v 11:15 | Reagovat

Už začiatok ma presvedčil, že si musím tvoju poviedku niekedy prečítať ^^
Grr, keby tak bol ten čas... Snáď sa nájde a ja sa začítam do tvojho diela. Vyzerá zaujímavo a píšeš pútavo ;D :-D

3 creatrix creatrix | Web | 8. dubna 2012 v 11:49 | Reagovat

Těším se další díl:))Napínavý

4 Trottoir Trottoir | Web | 8. dubna 2012 v 17:02 | Reagovat

Táto kapitola rozhodne zaujala. ;) Páči sa mi, ako sa rozpisuješ, dodávaš tomu hĺbku a číta sa to tak príjemnejšie. Pútavé. :)

5 Hejlynka Hejlynka | Web | 8. dubna 2012 v 17:08 | Reagovat

jo to moc hezké...(jako vždy) :-D

6 Maggie Elm Maggie Elm | Web | 8. dubna 2012 v 19:36 | Reagovat

Seš fakt milá, že se na mě nezlobíš za kritiku. A dokonce to posloucháš. Jak můžeš vědět, že nejsu psychicky narušená osobnost? Jakože su!:D Vypadá to teď líp:)
Strašně se těším na ty soutěžní povídky. Škoda že až za tři týdny.

7 Kvakva Kvakva | Web | 8. dubna 2012 v 21:59 | Reagovat

jo tak tam tiež snežilo xD a vo Viedni tiež....hrozné toto :D snáďa sa čo najskôr počasie umúdri :D

8 C.V.O.K. C.V.O.K. | Web | 9. dubna 2012 v 13:50 | Reagovat

Kroky? oooo !!! Vážne kroky? No to ma poser! Kto to je? ČO to je? A čo to má pre všetkých bohov na nebesiach celé znamenať? Ja chcem konečne vysvetlenie! Takže navaľ pokračovanie! :D
Áno, viem, bohvieaké zvýtanie po dlhej dobe to nie je ale ja si nemôžem pomôcť. Človek príde, celý nažhavený si jednou rukou háže do huby popcorn, druhou posúva tlačidlo myšky, celý tŕpne čítaním všetkého čo zameškala a ono BAAAAAAAAAAAAAAAC bum tresk päsťovka rovno medzi oči. Až ma na stolične prekotilo do zadu! Tak hnusne si to skončila... V tom najlepšom. Krucifix, to ťa nikdy nenaučím napísať aspoň o jednu vetu viac? Ty budeš furt taká hnusná harpya čo mi kradne pokojný spánok a spôsobuje udusenie kukuricou? :D
Ale no tááááák. :D Štveš ma! :D Stará dobrá cvočka je späť tak jej urob láskavosť a napíš to pokračovanie čo najkóóóór :P

9 white bride dresses white bride dresses | E-mail | Web | 16. ledna 2013 v 10:27 | Reagovat

The present fashion climate may be a bit depressing, having said that this write-up helps us remember why we love it. Nice work, thanks for that post, we members from the fashion business are grateful for your work.
http://www.pathdress.net

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama