Tajemství úspěchů v životě není dělat, co se nám líbí, ale nalézt zalíbení v tom, co děláme
(Thomas Alva Edison)

>>SOUTĚŽ, 7.4-28.4.2012<<

Zúčastnit se může opravdu KAŽDÝ

Duben 2012

Last one...

17. dubna 2012 v 17:13 | Vera
Prostě...já nevím, jak to mám říct...no název už říká za své..."poslední..."
upřímě řečeno, tenhle blog mám ráda, je to vlastně podstatná součást mého života, mé virtuální reality...a nidky jsem nepočítala, že bych si ho dobrovolně zrišila..jenže je tu jenže...
o těchto stránkách se dozvěděla jedna osoba, která se o tom nikdy (NIKDY) dozvědět neměla...prostě jsou to moje osobní důvody a s těmi vás nebudu zatěžovat...
ale rvalo mi to srdce jen tak odejít ze světa blogování, takže sedím u počítače a zakládám si novou stránku - "na kteoru se nikdy TY nedostaneš!...NIKDY!..."

Pro ty z vás, kteří byste chtěli se mnu dál udržovat kontakt, mi napište na email, co jsem vám dala a já vám řeknu adresu. Pro ty ostatní musím říci jen krátké...sbohem...ráda jsem vás poznala :)

Yesssss@email.cz nebo do zpráv autorovi


R3 - Co mám dělat, když

16. dubna 2012 v 19:31 | Vera |  Pro Autory/Autorky

…píšu povídku na pokračování a mám na blogu pár nových lidiček

Dneska jsem si řekl, že budu aktvní, ale postel byla silnější, než já :D Taky jsem přišla na to (už včera, jak vyhrát jakoukoli SONC, SONB, SONK, bez toho, aniž byste museli otravovat lidi přes blog...(mě to funguje, ale nevím jak by to fungovalo u vás...každopádně se klidně podělímo informace 3:) . Ale tenhle článek píšu pro jiný účel, takže...clicQ


Mé druhé já - Anotace

15. dubna 2012 v 17:39 | Vera |  Mé druhé já
Pro ty, kteří to nečetli od začátku...shrnutí, co se tam zatím stalo. sanžila jsem se to zkrátit, ale znáte mě.,..nešlo to :D Teď byste měli pochopit, co se tam zatím stalo...


Mé druhé já - 15

15. dubna 2012 v 0:11 | Vera |  Mé druhé já

Chapter XV
UPOZORNĚNÍ! - MENŠÍ ÚPRAVA V PŘEDCHOZÍ KAPITOLE (KDO O TOM JEŠTĚ NEVÍ)


I Set Fire to the...picture

14. dubna 2012 v 17:11 | Vera |  Photos & Arts

Trošku jsem upravila konec v milulé kapitole, protože na to opravdu nešlo navázat!...:D

jen abyste věděli...


Vím, že tenhle blog není zaměřený na grafiku, ale když dojdou nápady, není špatné si dát trošku "pauzu" od civění do wordu. chtěla jsem jít ven, ale je hnusně takže to zbylo na upravování. Nevím jak dlouho mi to zabralo, nepočítala jsem čas, ale měla jsem chuť vraždit všechny okolo, protože mi to nešlo :DD

Tutorial - Postavy1

14. dubna 2012 v 17:01 | Vera |  Pro Autory/Autorky


Ano, ti abstraktní lidičkové

Každý, kdo kdy četl nějakou knížku, díval se na film atd., tak ví, že postavy jsou základ děje. Jinými slovy, bez nich by to nešlo. I když teď si uvědomuji, že to není tak zas úplně pravda - ale to platí pouze, když něco popisujeme dějovým stylem. Např. - Když měsíc vystoupil večer na nebe, ve všech domech už se svítilo. Také to jde i takto, ale koho by bavilo pořád dokola číst jenom samé popisy, no ne?
Tak tedy zpět k postavám. Budeme brát v úvahu, že se jedná pouze o lidi, ne o mluvící věci, čí zvířata, i když pro ně platí to samé, jen maličko poupravené.


Bláá..bláá..bláá...

13. dubna 2012 v 23:49 | Vera |  Co, kdy, kde, proč a jak
Ehm...no...nevím, jestli "Kdo přežije" bude mít vůbec budoucnost. Řeknu to, i když jsem se se svojí spoluautorkou o tom nebavila, ale myslím, že i z ohledu na její neaktivitu na blogu nejspíš nemá čas...okej, napíšu jí a domluvíme se na tom, protože nechci, aby ta povídka jen tak stála rozdělaná. Takže ještě uvidíme.

Rozhodla jsem se jít trošku do sebe (moje předchozí pokusy dopadly neúspěchem) - došlo mi, že jsem závislák který celý den sedí u počítače (a nic nedělá) takže tady nebudu tak často (a tentokrát to myslím vážně, takže bacha! :D)
jo, to je i vysvětlení, proč jsem dneska nic nepřidala, já vím, není to povinnost sem něco dávat, ale když už je to můj blog, tak by se mělo něco dít.

Psát budu pořád i na vaše blogy chodit...možná se to trošku zpomalí, ale jako bych už všechno nedělala pomalu. :D (lepší pozdě, než nikdy)

Dále...v MDJ jsem se zasekla dokonale..nevím jak navázat, teda vím, jenže to stojí moc přemýšlení a to se mi ve tři čtvrtě na dvanáct vážně nechce, takže snad do ráda mě něco napadne

Když mi mozek nebere psaní, tak jsem zase zkoušela grafiku. Udělám obrázek...pak se mi přestane líbit a tak ho kompletně celý předělám...takhle to dopadlo i k titulce ke "kdo přežije"...


A poslední věc. Pokud někdy máte problém něco vymyslet, NIKDY si nestěžujte! jinak dopadnete jako já...miliarda vymyšlených povídek a není čas to ani psát :DD (a myslím že to do konce života ani nestihnu)

Ode mě vše, TAK ADIOS! :D :D

Soutěž - DŮLEŽITÉ!

13. dubna 2012 v 16:32 | Vera |  Pro Autory/Autorky
Byl tu jeden dotaz (je jedno od koho) jestli může být jiné slovo, než to it - např. All will gone...

ANO, TOHLE BERU - TAKŽE JE TO MOŽNÉ POUPRAVIT

Protože "IT" jako české zájmeno "TO" jde nahradit jiným podstatným jménem, číslovkou atd...!!
TOHLE SKUTEČNOST JSEM DOCELA ZANEDBALA, TO PŘIZNÁVÁM.

Názor na…

12. dubna 2012 v 21:06 | Vera |  Pro Autory/Autorky

…Pištepovidky.cz

Momentálně nestíhám, přišla jsem domů pozdě a musím se učit. Chtěla jsem něco sepsat, ale nakonec to nestihnu. Potom jsem ještě plánovala přečíst si povídku u Aynnary, jenže mi do toho přišlo X předmětů, do kterých se musím učit, protože budeme (asi) psát…
(I TENTO ČLÁNEK BYL PŘEDNASTAVENÝ)


Jinými slovy portál pro začínající spisovatele a spisovatelky, které by chtěly svoje dílo ukázat ostatním a pochlubit se tak svojí tvorbou.
Včera jsem si udělala účet, jen tak čistě ze zvědavosti, protože mě tato stránka mimořádně lákala a už dlouho jsem se tam chtěla podívat jako "registrovaná"
Jde vlastně o to, že se stačí jen registrovat a potom vkládat povídky, které se objeví na "zdi" - nejnovější a tak se o vás mohou dozvědět ostatní pisálci, kteří mohou okomentovat, ohodnotit nebo se dokonce stát vaším fanouškem…


R2 - Co mám dělat když...

11. dubna 2012 v 18:53 | Vera |  Pro Autory/Autorky

...chci něco upravit, (ale nevím jestli to má cenu)


Píšete píšete píšete…a najednou si vzpomenete, že jste do minulé kapitoly zapomněly něco napsat, chcete změnit určitou část nebo se vám prostě jen nelíbí styl a vůbec děj v první kapitole…nebo ještě hůře uspořádání celého příběhu, který čítá už přes X,X, a X kapitol Že to celé má moc rychlý spád?
No…a co teď? Stáli jste už někdy před takovou otázkou?

Rady - Co mám dělat když...

10. dubna 2012 v 18:03 | Vera |  Pro Autory/Autorky

…se od svého příběhu dostávám stále dál a dál?Pro lepší pochopení raději lépe vysvětlím, protože z názvu opravdu není příliš patrné, před jakým problémem se autor může ocitnout.
Takže…


Mé druhé já - 14 2/2

9. dubna 2012 v 16:43 | Vera |  Mé druhé já

Chapter XIV

Její srdce se i přes to všechno rozbušilo, jako kdyby měla za sebou čtyřicetikilometrový závod ve sprintu a právě přetrhla cílovou pásku. Mimořádně se jí zrychlil tep, což by za normálních okolností vedlo k probuzení. Už ani nedoufala, že by se tohle dalo zařadit pod pojmem "normální". Už kvůli tomu, že kdykoli její podvědomí zamířilo k pomyslnému tlačítku probudit se, nestalo se nic, snad kromě svítivého nápisu Error v její hlavě, který se za pravidelného intervalu střídavě zhasínal a zase rozsvěcoval.


Jsou Velikonoce definitivně out?

9. dubna 2012 v 9:07 | Vera |  úvahy o životě


Je to jedenkrát do roka na jaře, nemá to stálý datum a známe to všichni...Ani Velikonoce, mám konkrétně na mysli Červené pondělí, jak se tomu dá taky říkát. K ostatním svátkům ne třeba se vyjadřovat.

Když jsem byla mladší, tak jsem se vždy na začátku Velikonoc nesmírně těšila až přijde Sobota, kdy budeme barvit vajíčka rozpuštěnýma voskovkama, budeme na ně kreslit kytičky a jiné ornamenty a budou se nám líbit, i když budou částečně upatlaný :D

A v pondělí netrpělivě čekat před dveřimi, kdy se konečně někdo objeví...


Ale vyrostla jsem z toho...bohužel a teď už mi to nepřijd ejako nějaká extra velká zábava...

Mé druhé já 14/?

8. dubna 2012 v 0:19 | Vera |  Mé druhé já

Chapter XIV - Part one

Viděla tmu. Ve skutečnosti neviděla nic, protože tma, jak je známo, nejde vidět. Nekonečná temnota ji obklopovala ze všech stran. Jen černo, černo a černo. A k tomu ještě ta tma.
Pomalu se zvedla studené země, přičemž se levou dlaní opírala o podlahu, aby se jí při jejím pokusu postavit se na nohy, nepodařilo upadnout. A vzhledem k její šikovnosti by to nebyla tak úplně nereálná možnost.
Necítila trávu pod nohama a to ji v jistém smyslu znervózňovalo. Vlastně necítila vůbec nic. Nějakou hladkou dlažbu sice ano, ale věděla, že smysly mohou lehce klamat, proto vjemům, které pro ni okolí přichystalo, nedávala vůbec žádnou váhu. To jen její podvědomí vytváří tuhle realitu uvnitř její hlavy a ona byla donucena nechat se jím lehce ovládat.
Neměla bych tu být…


Magický TrojúHELLník kapitola4

7. dubna 2012 v 16:39 | Vera |  Magický TrojúHELLník

4.

(ten konec možná někdo nepochopí, ale to je OK. všechno se vysvětli v další části :D)

Sam seděl na okenním parapetu ve třídě a zamyšleně se rozhlížel kolem. Chtěl si ještě zopakovat pár věcí ze svého referátu, ale ve všudypřítomném šumu hlasů se soustředit prostě nedalo.
"Čáu." ozval se vedle něho Andy. Sam mu jen kývl hlavou na pozdrav.
"Máš ten referát?" přidala se z druhé strany Linda.
"Jo. Ale líp než na tři, maximálně tři plus to nevidím. Mám to nachystaný, mám to zpracovaný, mám tam obrázky, ale nemám štěstí na učitele." shrnul to Sam.

pokračování >>zde<<

Soutěž - 1.

7. dubna 2012 v 16:00 | Vera |  Pro Autory/Autorky

16:00 a já jsem slíbila, že dneska dodám téma, takže.....tatatadadadaadadada :DDD


Úvodem

6. dubna 2012 v 22:12 | Vera |  Pro Autory/Autorky


Když jsem o té soutěží přemýšlela, ani ve snu jsme netušila, že by kdy měla takový ohlas, jako má! Díky moc, jsem za to ráda! jeno doufám, že vás neodradí hned první téma. Chtěla bych jenom naznačit, že to nebude vždycky jenom "napiš povídku na téma - "Proč máme ráda kakao" (příklad :D samozřejmě) ale i něco jinýho, neříkám že ze začátku, postupem času...

A teď něco málo k pravidlům

1) Vzhledem k tomu, že jsem zastáncem demokracie, nechám na vás, jak byste chtěli, aby byly vaše výtvory hodnoceny. rozhodněte se

a) možnostt - první, druhý, třetí...atd až poslední.

Musím přiznat, že tahle možnost se mi příčí už z toho důvodu, že je nesmírně těžké hodnotit lidi zhruba na stejné úrovni. Jasně něko píše lípo, jiný hůř, to záleží na cviku, zkušenostech, podpoře ostatních...ale i tak. Nevím jestli bych vás všechny rovnou nehodila na první písto...:D

b) možnost - 6/10 nápad, 9/10 provedení, 8/10 pravopis...atd

Každý spisovatel musí snést kritiku. Někdy je to těžké, jindy ne. V této možnosti by vlasntě nešl ozase tak o vítzěžství. jenom bych třeba vytkla (nebo někdo, kdy by to hodnotil se mnou) co se nám nelíbí, že vám uprostřed slova chybí písmenko, že stále používáte slovo "aby" prostě něco na ten způsob

nechám to na vás, abyste si vybrali, která možnost vám přijde lepší, nebo to můžu kombinovat. Kdyžtak napište do komentářů.

2) Nemusím snad připomíbat, že povídka musí být vaším vlastním výtvorem, ne to někde zkopírovat (ono to není tak těžký zjistit, věřte mi :D)

3) Vzhledem k tomu, že v podobných literárních soutěžích nesnáším omezenost v rozsahu (protože se do toho nikdy nevejdu :D) - můžete toho napsat kolik chcete, ale prosímvás berte ohled na to, že nejste jediní...:)

4) Nebudu hodnotit lidi! takže to nemá co dělat s tím, jestli vás nesnáším nebo mám ráda.

5) Asi by to chtělo nějaký kontakt na vás, kdybyste mi tu zanechali mail, bylo by to super!

6) určité téma bude vždy na 3 týdny (myslím že to stačí) do té doby (pokud se chcete zúčastnit, tak mi to pošlete na yesssss@email.cz

7) pod šlánek, ve kterým bude téma mi prosím napište něco jako ok beru abych věděla, jesli mám něco čekat nebo dát nové téma.

8) na konci bude samozřejmě vyhodnocení, kde bych dala úryvek z vašeho výtvory a napsala hodnocení (na blog si to klidně dejte celé, u mě bude jen část :D)

9) s cenami nevím jakbych to dělala. ale možná vás překvapím :D

tak snad jsem na nic nezapoměnla. klidně se ptejte pokud by vám bylo něco nejasného. První téma dám někdy zítra, třeba v 16:00Mám nápad...

5. dubna 2012 v 21:52 | Vera |  Pro Autory/Autorky

...ale je jen na vás, jestli se mi ho podaří zrealizovat...

No prostě a jesnoduše, vám se stává, že máte občas slabý chvilky ve kterých vás napadnou totální hovadiny?...já jo...
Jde vlastně o to, že bych chtěla udělalat takovou...soutěž...(no joooo....zase jsem přišla s něčím strááášně neohraným! :DDD)
Nemyslím žádnou SONB SONC SONS apod...kde všichni otravují nás, obyčejné lidi, abychom dávali hlásky jejich SQfjeLééMu BloGííSQu v nějaké po***** anketě...

Má to co dělat se psaním a hlásky byste si shánět nemuseli, protože je to dost nespravedlivý, protože někdo prostě nemá nervy ani chuť shánět si 200 lidiček která by udělali klik na jeho jméno...

nebudu dál nc říkat, protože nevím jestli tahle moje demence bude mít vůbec budoucnost (něco už vymyšlený mám, ale říkám, nic není jistý)

A teď otázka na vás...šli byste do toho?
(nehlaste se všichni...:D)

pokud by měl někdo opravdu zájem, tak bych potom řekla co a jak...

Tutorial - Místo

5. dubna 2012 v 21:38 | Vera |  Pro Autory/Autorky

Alias - kam to všechno nacpat?


Takže už jste se rozhodli, jestli budete psát povídku, knihu nebo román a taky víte, jak vložit do děje správnou zápletku, jestli se nechat inspirovat nebo je lepší být za každou cenu originální a taky máte ujasněné, o čem vůbec chcete psát, tedy žánr.
Takže počítám, že jistý obraz příběhu ve své hlavě máte, ale teď zbývá jenom rozhodnout, kam to celé umístíte, respektive kde přesně se děj bude odehrávat
Je několik možností, jak se přes tento bod dostat. Zkusím vám představit některé z nich, snad na nic nezapomenu.


Grafika

4. dubna 2012 v 22:37 | Vera |  Photos & Arts

O púl jedenácté už asi nikdo nemá náladu rozepisovat kapitolu, tak jsem si sedla alespoň ke grafice, ve snaze v těch deseti minutách před spaním něco "stvořit" už ani nevím, jak jsem našla souvislost mezi těmito dvěma obrázky, ale docela to k sobě sedí...docela...:)

S tím editorem se teprve učím, takže jde vidět, že ten obličej není správně oříznutý, ale já jsem nikdy nebyla perfekcionista :D

Myslím že by bylo od věci se na to mrknout :D

3. dubna 2012 v 21:16 | Vera |  Inspirace


Nepodařilo se mi semka vložit video, ale stejně se na to podívejte! :D


adoufám, že vás neodradí začátek, protože to vážně stojí z a to! :D (mě to teda dostalo úplně :D)

Mé druhé já - 13

3. dubna 2012 v 19:51 | Vera |  Mé druhé já

hm...tisíc let uplynulo...:D tady se zase nic neděje, v příští už snad. Trošku upravuji versi, kterou jsem měla napsanou už dříve, takže jsem musela vymyslet, jak navážu (zase)


Chapter XIIIPoté, co za příchozím zavřela vchodové dveře a podle zvuku právě odjíždějícího auta usoudila, že už tu s největší pravděpodobností není nic, co by přitahovalo jeho pozornost, se se smíšenou změtí pocitů uvnitř její hlavy rozhodla vrátit zpátky do pokoje. Potřebovala klid. Potřebovala pouhých pět minut. Jednoduše si potřebovala utřídit myšlenky. Netajila se tím, že tuto činnost dělala v poslední době poněkud častokrát. Kromě výpadků soustředění a pozornosti tu byly ještě další příčiny. Celý život žije v domnění, že její máma je ten typ člověka, který by nezkřivil vlásek ani mouše natož pak člověku. Už i fakt, že je doktorka. Kdyby někoho zabila, musela by porušit i Hippokratovu přísahu, protože by mu v takovém případě nebyla ochotná zachránit život. A potom se tu objeví nějaký týpek od policie, který jí vrazí pravdu přímo do očí. Možná by se tomu dalo spíše říkat - nepodložené argumenty. Ale na jak dlouho nepodložené...?


nothing

2. dubna 2012 v 19:54 | Vera |  Co, kdy, kde, proč a jak
chtěla jsem napsat článek, ale moje touha sledovat hokej mi v tom zabraníla :D tak snad zítra :D :D :D

Tutorial - Téma

1. dubna 2012 v 20:24 | Vera |  Pro Autory/Autorky

Jaký žánr si vybrat ke psaní? (Nic nového pod Sluncem…:D)Na tohle téma žádné "poučky" nepotřebujete. Nikdo vám nebude rvát vlasy z hlavy, když si místo Románu pro dívky vyberete nějakou drasťárnu :D (v normálním smyslu Horror nebo krvák )
Důležité jenom je, abyste nepsali o něčem, co je ve vašem případě - synonymum pro slovo cizí. Ale z jiného úhlu pohledu…proč nezkusit něco nového?


První Aprílový článek

1. dubna 2012 v 19:38 | Vera |  Co, kdy, kde, proč a jak
No, nejsem moc zvyklá psát si deníčkový zápisky, jen tak občas zmíním co se děje, neděje...a tak dále :D Takže dneska je Apríl, co k tomu dodat? že se mi podařilo napálit rekordně dva lidi (normálním způsobem né tou blbou dětskou srandou :D) Mamce jsem ráno nakecala že jsem si dokonale uklidila pokoj (což u mě samozřejmě nehrozí :DDD) a sestře že se nebude natáčet Transformers 4 (ona ten to má ráda asi tak, jako já psaní na tenhle blog) a obě mi to sežrali i s navyjákem :D a vám se podařilo někoho napálit? :D

Dneska k nám přišli sestřenice takže jsem neměla čas psát na blog (jenom jsem sem tam odskočila navštívit vaše stránky a podívat se, co je nového :D) a místo toho jsem s nima hrála hry na internetu. Ael byla docela srandy (když se momentálně mezi sebou nehádaly) nj, hádky mezi sourozenci to známe..:D


tuhle písničku jsem si v poslední době zamilovala :D (jako jednu z mnoha )