Tajemství úspěchů v životě není dělat, co se nám líbí, ale nalézt zalíbení v tom, co děláme
(Thomas Alva Edison)

>>SOUTĚŽ, 7.4-28.4.2012<<

Zúčastnit se může opravdu KAŽDÝ

What if?...

7. února 2012 v 10:39 | Vera |  úvahy o životě

Co když?

Jedna a jedna nejsou dvě?
Jak málo na tom záleží
a mysl už to nezvládá.
My se jen utápíme v moři lží,
které nám svět předkládá...
Kdo z vás si už někdy zkusil odpovědět právě na tuhle otázku - co když? Co když věci nejsou tak, jak se nám zají být?. Spuosta lidí nad tím ani nepřemýšlí, prtoože mají hlavu zahlcenou tolika starostmi, že na tohle jim už ani nezbyde místo. Je to škoda, protože takto nám unikají stovky možností, jak prožít den, tak třeba příklad - jsem ve škole a zazvoní, za několik málo minut mi jede vlak. Co udělám? - já osobně bych naházela věci do aktovky a letěla na nádraží, ale co když bych se rozhodla jinak a nikam nejela! Ne, je to blbý příklad, uvědomuji si to, ale na něčem jiném se nedá vysvětlit to, co chci říct. Co když bych právě v té hodině, kdy bych musela čekat na další spoj, třeba potkala někoho, kdo mi v budoucnu změní život. Ať už třeba solužáka nebo vašeho úhlavního nepřítele.


...je zajímavé, z kolika možností si můžeme vybírat, ale nikdy nevyužijeme všechny, ačkoli bychom se snažili sebevíc...

to, co se teď právě chystám napsat, s tímatem asi trošku nesouvisí, alenemyslím si, že by to nějak zvlášt vadilo - stejně si tohle přečte jen as imalá hrstka lidí...:D

Vemte si třeba červenou květinu - je stejná pro každého z nás? Namyslím teď v tom ohledu, co nás jako první napadne při pohledu na ni nebo jak na nás působí třeba psychycky, ale myslím vzhledově. Nemůžeme se převtělit do nikoho jiného, ani kdybychom se postavili na hlavu (a to mě dost štve)...,abyhom zjistili, jak je tomu ve skutečnosti. normální člověk teď asi řekne, že jsem blázen, že si tohle myslím, ale v některých věcech prostě nejsem normální, takže je mi to jesno...:D A taky, co když ta květina vůbecv není červená? Tahle myšlenka zní ještě šíleněji, než ty předchozí. co když je ve skutečnosti úplně bezbarvá? (a tomu bych i sama docea věřila) Není to jen nějaká iluze, kterou způsobuje kmitání fotonů? (pro ty z vás, kteří neví, co to je tak se můžou mrknout >>SEM<< )a asi poslední věc, protože se mi nechce podrobněji vypisovat obsah mé hlavy a stejně by to bylo ještě nudnější, než tohle všechno dohromady - vrátím se zpět k té květině, ale tontokát k ní jako takové. Čech by řekl pro nás normálně - kytka, Slovák by řekl - kvetina, Angličan - Flower, Francouz - fleur...atd ale kdybych přišla třeba za Italem, ukázala mu na orchidej a řekla - kytka, tak by mi nerozumněl. proč? Nerozumí nám, možná proto si bude ťukat na čelo, ale který název je vlastně ten pravý? Kvetina? Flower? nebo desítky dalších...? To si ji pak každý mlže pojmenovat jak chce -> tím pádem je správně všechno, ale c z toho doopravdy značí tu podstatu, čím doopravdy je? muselo se to přece něco být, než jsme si to pojmenovali, jenže co? to samé je jako, když se narodí člověk a rodiče mu dají jméno. To předtím byl jako nikdo, protože nemáme jak ho oslovovat?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 nicacola nicacola | Web | 7. února 2012 v 11:17 | Reagovat

Ta básnička je moc hezká! :))

2 Anne Anne | 7. února 2012 v 12:31 | Reagovat

Teda Very...to jsem netusila, co vsechno v tobe je! :-)

3 Vera Vera | 7. února 2012 v 14:04 | Reagovat

a víš, že já taky ne? :D

4 Faith Faith | Web | 7. února 2012 v 18:54 | Reagovat

to je moc pěkný, takovou otázku si kladu denně (^^'')

5 N♥ N♥ | Web | 10. února 2012 v 21:25 | Reagovat

[4]: Přesně :))

Verčo, to je strašně krásný - jak ta básnička, tak i ten text! :) Mě se hrozně líbí, když se takhle pěkně rozepíšeš! :) Na to prostě musíš mít vlohu :D A jinak s tebou souhlasím - co kdybych něco udělala jinak, stačí jen maličkost a celý život bych si tím změnila? ( např. bych někoho potkala anebo by mě zajel náklaďák - to zrovna nechci :D ).

6 Vera Vera | 10. února 2012 v 21:49 | Reagovat

no, kdybych se nedostala na gympl a nepotkala tam tebe, tak se s psaním můžu rozloučit...a to je pro mě nepředstavitelné!! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama